הירח הגיע למופע החודשי שאותו אני אוהב במיוחד – הירח מואר בכ 62% וחלקו המזרחי של ים הגשמים מופיע כולל שלושת המכתשים Archimedes, Autolycus & Aristillus. מעליהם ניתן לראות את Plato העצום.

לצורך התצפית, הרכבתי בחצר את הטלסקופ המתאים ביותר לירח שברשותי – Celestron C8"

20210816_193408

ההכנות האחרונות לפני התצפית

Ready for observation

היופי במופע הירח הזה זה המגוון של מאפייני שטח על הירח שכוללים הרים, עמקים, משטחי לבה, מכתשים (ברור…) מצוקים ושלושה מכתשים עצומים שמתחילים להציץ מבעד לטרמינטור – Tycho, Clacius & Copernicus. למרות ש Tycho רק מתחיל להופיע, ניתן לראות את פסי הפגיעה העצומים שלו שמשתרעים לאורך של מאות קילומטרים.

בתצפית עברנו על אזור הטרמינטור – האזור המפריד בין האזור המואר לאזור החשוך מצפון לדרום, מהמכתש Goldschidt וסביבתו, דרומה לים הגשמים עם רכסי הרי הקווקז, האפנינים והאלפים כולל עמק האלפים העצום, המשכנו דרומה לשלישיית המכתשים Ptolemaeus, Alphonsus & Arzachel ולידם המצוק\קיר Rupes Recta באורך של כ 110 קילומטרים בגובה של 240-300 מטרים. די מרשים.

בחלק הדרומי צפינו במגוון מכתשים – כאן האזור עשיר יותר במכתשים מאשר בצפון וניכר כי לא הייתה הרבה פעילות געשית או שכל הפגיעות שם קרו אחרי שהפעילות הזו הסתיימה.

בסוף התצפית, למרות האטמוספרה התזזיתית והפוקוס הלא מושלם, צילמנו שמונה פריימים שאותם חיברתי לתמונה פנורמית של כל מופע הירח. תהליך זה נחוץ כי השילוב של המצלמה והטלסקופ שלי לא מאפשרים לי לצלם את כל הירח בתמונה אחת.

זה שדה הראיה שמקבלים בתמונה אחת:

north frame

וזו התמונה הפנורמית שחוברה לה יחדיו של כל מופע הירח. ניתן להקליק על התמונה על מנת להגיע ל Flickr ולראות אותה בכל הגודל.

Lunar Mosaic

שמחתי מאוד לארח את כל מי שהצטרף וכמובן נמשיך לערוך תצפיות מקוונות ככל שתנאים והזמן יאפשרו. על הירח או אובייקטים אחרים

מוזמנים להשאיר פידבק בתגובות, אשמח לדעת מה היה טוב ומה פחות ותרגישו חופשי לשתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *