השמש השבוע התעוררה לחיים אבל איתה הגיעו עננים מסוגים שונים שדי מנעו צפייה או צילום רציני.

ביום שישי בבוקר, ב 07:15 הצצתי מהחלון וראיתי את אותם העננים המעצבנים. לשמחתי, כחצי שעה לאחר מכן העננים ברובם נעלמו והשמים הכחילו. תנאי הראות לא היו להיט גדול כי בשמיים נשארו שאריות דקות של עננים שידעתי שיעיבו על החוויה. אבל אחרי שכשבוע לא צפיתי בשמש, לא יכולתי לתת להזדמנות לברוח.

הפעם ניסיתי את מזלי בצילום ואכן האטמוספרה הייתה לא יציבה בשום צורה והתמונה ממש רקדה על המסך אבל אין מה לעשות, התגעגעתי לשמש.

על השמש ניתן היה לראות שני כתמים במרכז, אחד ממש על הקצה, פילמנט אחד עצום בגודלו (עשרות רבות של אלפי קילומטרים), הרבה פילמנטים קטנים יותר והתפרצויות – חגיגה.

הרבה תמונות לא באמת הצלחתי להוציא אבל התמונה של הכתם יצאה די סביר:

AR2818 בשחור לבן. תמונה רועשת אבל מראה יפה מאוד את הכתם והאיזור הפעיל שמסביבו, כולל התפרצות גדולה שמתחילה מהחלק התחתון ומתעקלת שמאלה ולמעלה.

08_58_57_1__lapl6_ap37947_conv_PS_bw.tif

אותה התמונה עם עיבוד מעט שונה – היפוך צבעים וצבע מלאכותי:

08_58_57_1__lapl6_ap37947_conv_PS_color_invert.tif

הפילמנט העצום שנמתח לרוחב התמונה, משמאל התפרצות ולמעלה מימין פילמנט נוסף וכתמים נוספים. לא ברור האם ההתפרצות היא המשך של הפילמנט הגדול (אני חושב שלא).

כאן התנאים הלא ידידותיים כבר מורגשים הרבה יותר אבל הגודל והעוצמה של ההתפרצות הזו באים יפה לידי ביטוי.

09_36_21_1__lapl6_ap46392_conv_imppg_ps_bw_invert.tif

אחרון חביב, כתם (AR2816) ואזור פעיל מדהימים ביופיים ומורכבותם. כאן אני ממש מבואס שלא יצאה תמונה טובה אבל ניתן לראות את הטירוף שמשתולל שם. אפשר לראות יפה את הכתם ואת כל הפילנמטים שיוצאים ממנו כמו נחשים שמתפתלים לאורך האזור הפעיל ועד לכתם הימני ומתחת פילמנט מאוד גדול

10_05_57_1__lapl6_ap59092_conv_PS_BW.tif

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *