לפרק הקודם

אחרי פינוי השטח שנעשה בשבוע שעבר, השבוע הסתיימה הנחת התשתית למבנה – יציקת בטון, קו מתח ותקשורת מארון החשמל הראשי וקווים פנימיים בתוך המצפה עצמו.

את התכנון עצמו הצגתי באחד הפרקים הקודמים, זה מתוכנן שיראה ככה:

image.png.fdc0a1725b393b51df91c6b03603b54c

מצד שמאל יש את כניסת המתח והרשת הראשית מהבית, משם יש קו למרכז לטובת החצובה והטלסקופ ומשם קו לשולחן העבודה (פחות ישמש לעבודה מאחר ועיקר העבודה אמור להתבצע מתוך הבית).

בפועל, זה יראה ככה מכיוון הכניסה:

20211215_094213

עשינו הכנה לקו נוסף מהחצובה לכיוון שולחן העבודה. יהיה שימושי לחיבור מסך וציוד הקפי למיני מחשב שישב כנראה על החצובה עצמה – צריך להכין בשבילו מדף שישב על הפיר עצמו.

הבטון יצוק, התשתית מוכנה ונשאר לתת לבטון כמה ימי מנוחה ולהתחיל עם המבנה.

20211216_152859

גם אחרי שהמבנה יעמוד, לאבזר אותו זה גם מבצע בפני עצמו. הפיר אמור להגיע בשבוע הבא אבל את המאונט עצמו עדיין לא הזמנתי, זה יקרה אחרי שנסיים לבנות. עד שהמאונט יגיע, אכניס לשם את הריג הנוכחי שלי ואתחיל להוסיף תאורה, מקומות אכסון, מחשב שליטה ועוד.

בינתיים ,החומר לקירות כבר הגיע ומחכה לשבוע הבא שנתחיל לבנות. צריך עוד להחליט על מנגנון פתיחת הגג (כולל הכנה למנוע) ועל התמיכה בו.

אתמול בערב יצאתי לצלם את הירח בין העננים – רק ההכנות והפירוק לקחו לא מעט זמן שהיה נחסך לחלוטין אם המצפה היה מוכן וגם אז ההצפנה לצפון שעשיתי פעם אחרונה לפני כשלושה חודשים כבר לא הייתה מושלמת 🙂 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *