ביום רביעי האחרון המאונט שלי הגיע.

לפני הכל, מילה טובה ל Fedex שטיפלו במשלוח בצורה נהדרת החל מעדכונים שוטפים ועד לנציגה שיזמה שיחות ועשתה את כל המאמצים (המוצלחים) כדי שאשלם רק מע"מ כי נתקלנו בפקיד מכס בוא נאמר משועמם משהו.

גם Telescope-Express טיפלו במכירה בצורה אישית ודאגו למשלוח הזול ביותר, כזה שלרוב משלמים על משלוחים קלים הרבה יותר למרות שהאפשרות הזו לא קיימת באתר.

דבר אחרון, ההפרש במחיר הסופי – אחרי מיסים, ניטול, משלוח וכל שאר השטויות היה זול בצורה מאוד מאוד משמעותית מהארץ (וכמובן היה במלאי).

אחרי כל המילים הטובות, נעבור לחלק האומנותי.

החצובה הגיעה בשני קרטונים – חצובה ומשקולות. למרות הפירוט של iOptron שמציין משקולת אחת, כאן קיבלתי שתיים – לא מתלונן. סך כל משקל המשלוח – קצת יותר מ 60 קילו. רואים את הטיפול המסור של אנשי המכס שלא ברור אם ניסו להבין מה יש בפנים או שהיו רעבים וניסו לנגוס בקרטון. לא ברור.

20220112_133132

כרגיל בתחום, הכל מגיע בקרטון כפול ואמור לשרוד התרסקות מטוס.

20220112_133448

החצובה הגיעה עם ציוד סטנדרטי – מוט משקולות מאסיבי, שתי משקולות של 10 קילו כל אחת, שלט, אנטנה ל WIFI אנטנה ל GPS, סט מפתחות אלן, חיבור חשמל ועוד מתאמים שעדיין לא עליתי על השימוש בהם – עם מזג האוויר יהיה מספיק זמן לזה.

20220112_134029

אחרי שעשיתי חימום הנפתי את התפלץ הזה ששוקל 26 קילו וחיברתי אותו לפיר שמחכה לו כבר מספר ימים.

מעבר ליכולת נשיאה מאוד גבוהה, החצובה מגיעה גם עם מערכת מובנית לניהול כבלים והזנת חשמל לטובת מחממים או כל מכשיר אחר (5-12V). זה נראה שסידור הכבלים יהיה מעט קל יותר, לפחות ברגע שהכל יקובע למקום.

20220113_140106

וכמובן, אי אפשר להרכיב את המאונט על הפיר בלי לזרוק עליו איזה טלסקופ כדי לשחק עם האיזון (מעבר לזה לא אפשרי כי כמובן השמיים התכסו בעננים ברגע שהגיעה החבילה).

20220112_140800

מעבר לזה כשהגיע הערב ניסיתי לצלם קצת ירח אבל העננים כיסו אותו כמעט לגמרי וראיתי רק אזור מואר יחסית בשמיים במקום שבו העננים כיסו אותו. מה שכן, הדבר הזה זז בצורה חלקה, מרגיש מסיבי ואני ממש מחכה לקצת שמיים כדי לאפס אותו לפולריס במדוייק ולהתחיל לצלם\לצפות בשמש ובירח. למרות האיפוס הדי "בערך", החצובה עקבה יפה מאוד אחרי המיקום של הירח.

אז הציוד כאן, הגובה מדוייק וניתן לראות את פולריס בפולר סקופ ללא בעיה (אחרי שמכוונים את הזווית ל 31 מעלות כמו שצריך להיות). אז מה נשאר? קודם כל ללמוד את החצובה, איפוס לצפון, להשמיש את מחשב השליטה מרחוק (וללחוץ את הכבל רשת הארור הזה), שולחן עבודה קטן, סדר ואבזור המצפה ודי זהו.

מקווה לקבל קצת מזג אוויר נקי כדי לשחק עוד עם המאונט הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *