אחרי מבצע בעזה ועננים שמנעו ממני לפתוח את המצפה – בכל זאת, רסיסים של כיפת ברזל זה לא כל כך בריא לציוד – חזרתי לפעילות.

מכיוון שהירח עבר את 85% הארה, התמקדתי בו ודילגתי מעל המשך צילום ה Veil עד שהירח יתחיל לזרוח מאוחר יותר.

הטלסקופ שמיועד לירח, ה C8 לא מחובר ומכיוון שאני לא רוצה, לפחות כרגע לשנות דברים במערכת, השתמשתי בשובר האור הגדול שתפקידו העיקרי הוא להיות מתאם בין הטלסקופ הקטן והחצובה. הגיע הזמן שהוא גם יעבוד קצת. לטלסקופ הזה חיברתי את המצלמה ZWO ASI183MM ופילטר IR-Pass שעוזר מאוד בהפחתת הפרעות אטמוספריות וצילמתי את הירח ב 85%.

Moon 85%

בשילוב הזה של הטלסקופ והמצלמה הירח לא נכנס כולו לפריים וחיברתי שתי תמונות. בקרוב אחבר את הרדוסר ואוכל לצלם פריים אחד. דורש איזון מחדש אבל זה ממש בקטנה.

יומיים אחרי כן, בעשירי לאוגוסט, צילמתי שוב, הפעם הירח ב 97.5% הארה. תוך כדי, אני ממשיך לטפח את הדור הצעיר והבת הקטנה שלי הצטרפה וביקשה לשלוט במערכת ולטייל על הירח:

20220810_224740

והירח עצמו. אפשר לשים לב להמון פרטים בחלק הקטן שעדיין מוצל – השוליים השמאליים

The Moon 97.5%

ובבוקר שאחרי – חזרה אל השמש! אחרי תקופה לא קצרה שבה לא צילמתי בכלל את השמש, הגיע הזמן לחזור. למרות שהציוד לצילום שמש מוסיף המון משקל ומוציא את כל המערכת מאיזון, לא איזנתי מחדש את הציוד. לצורך מספר קטן של צילומים (חצי שעה +-) החצובה תצליח להתמודד עם זה. מה שכן, אפילו לא חיברתי את המנוע לפוקוסר, מה שחייב אותי לפקס ידנית. לא אידיאלי כלל כי מרוב אור השמש היה לי מאוד קשה לראות מה קורה על המסך, זה עוד משהו שצריך לסדר לפני הפעם הבאה.

אז למרות חוסר האיזון וחוסר הפוקוס, הצלחתי לתפוס שני כתמי שמש חמודים, פילמנטים וקצת התפרצויות.

האזור הפעיל AR3074, נתחיל עם צבע מזוייף

AR_3074_color

שחור לבן נגטיב

AR_3074_bw_invert

שחור לבן

AR_3074_bw

 

האזור הפעיל AR3076

AR_3076_bw

 

AR_3076_bw_invert

 

והתפרצויות בחלק הצפוני של השמש. תמונה ממש לא בפוקוס אבל כללתי אותה כאן כי היא עדיין מספקת לא מעט פרטים

North Prom color

 

אני אשקיע את הערב הקרוב לאיזון המערכת שניתן יהיה לצלם גם שמש וגם DSO בלי דאגה לאיזונים וכמובן – עם פוקוסר חשמלי… ואנסה להפטר מכל מני משקולות עקומות שעזרו לי באיזון הציר השלישי  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *