עכשיו עם כשחזרה הלחות לאויר וענני הבוקר חזרו לסורם, התפנה זמן לשחק עם התמונות שצילמתי לפני שבוע.

אז שחררתי את הפנורמה של השמש אבל היו גם תקריבים ואנימציה שסוף סוף מוכנות לשיתוף.

רוב הפעילות הייתה בחלק המערבי של השמש ושם גם צילמתי את הפנורמה.

כאן יש הרכבה של הפנורמה ואיתה תקריבים של האזורים המעניינים יותר. ההתפרצויות בצד שמאל הן בעריכה שונה על מנת להבליט אותן יותר מאשר עם הרקע הלבן.

את האזור הפעיל AR2850 מצד ימין ניתן לראות בשני רמות תקריב שונות. אזור נהדר ומורכב. בתקריבים רואים טוב יותר את כתמי השמש ומעל הכתם הגדול יותר גם פס של פלסמה שחוצה אותו.

Solar composition

העבודה הרבה ביותר נעשתה על טיימלאפס של האזור הפעיל – כשעה וחצי של פעילות עם הפסקות קצרות לטובת שיפורי פוקוס. סה"כ 66 פריימים. זה היה ניסוי כלים כאשר המטרה כמובן היא לייצר אנימציות ארוכות יותר. כאן יצרתי כשמונה סרטונים שונים עד שהגעתי לתוצאה הזו כאשר כל פעם הוספתי צעדים אוטומטיים ב Photoshop. בכל זאת, לערוך ידנית כל פריים בנפרד זה לא לעניין.

נמשיך עם ההתפרצויות ולאזור הפעיל נחזור בסוף הפוסט. אחת שנמצאת בפנורמה ואחת שהופיעה בצד השני. שימו לב שהתמונות באוריינטציה שונה – מסובבות 90 מעלות עם כיוון השעון. זו האוריינטציה הטבעית שלהן. כל תמונה תוצג במספר עריכות צבע שונות – צבע\שחור לבן, עם או בלי נגטיב.

ההתפרצות בצפון מזרח השמש (מזרח ומערב הפוכים – שמאל מזרח, ימין מערב)

08_11_49_bw
08_11_49_color
08_11_49_inv_bw
08_11_49_inv_color

וההתפרצויות בצד המערבי. כאן ניתן לראות ממש התפרצוית ממש דקות לאורך כל שולי השמש שבתמונה

08_06_27_bw_invert
08_06_27_color
08_07_02_inv_color

קצת מהאזור הפעיל AR2850. צילומים די נחמדים שאמנם פיספסו את הפילמנט העצום שמצד ימין למעלה אבל נותנים מראה טוב של פילמנט נוסף מתחת לאזור וצמוד לשוליים

08_17_50_color
08_17_50_bw_invert

קצת קרוב יותר ל AR2850. הכתם הגדול מצד ימין מזכיר לי עין משום מה ואפשר לראות גם זרמי פלזמה שזורמים מעליו וגם נקודה במרכזו, כנראה של פלזמה שמרחפת לה שם ובין כל הכתמים מזרקות של פלזמה. העוצמה של השמש היא פשוט דבר מהמם והמחשבה שמשהו שנמצא 150 מיליון קילומטר מאיתנו מחממת אותנו כל כך ויכולה בשיהוק מתוזמן לפגוע ביכולות רבות של הציוויליזציה שלנו היא פשוט mind blowing. התמונות הקרובות האלה ממחישות לי את כל הכוח האדיר הזה.

08_49_25_color - Copy
08_49_25_bw - Copy
08_49_25_color_invert - Copy
08_49_25_bw_invert - Copy

מה שנשאר עכשיו זה לחכות למזג אויר טוב ולנסות שוב.

אז מה נשאר לי כדי להגיד שהפרוייקט שמש הזה שנמשך כמעט שנה יסתיים?

– כבל USB ארוך אף יותר על מנת שאוכל לשלוט בהכל גם מהחדר שבקומה השניה

– עגלה כדי שאוכל להשאיר את המערכת מורכבת במחסן ופשוט לגלגל אותה החוצה – זה יחסוך המון זמן בהרכבה, פירוק וסבלות מיותרת כל פעם

– להתחיל לתכנן את הטלסקופ הבא לשמש, משהו גדול יותר כמובן 😂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *